Ekrany kuchenne KDS - kitchen display.

Obecnie niemal każdy system komputerowy do restauracji ma funkcję wydruku zamówień na specjalnie zainstalowanej do tego celu drukarce bonów. Drukarka taka ma za zadanie przekazać kucharzowi informację o zamówionych potrawach wraz z ich ewentualnymi modyfikacjami. Bardziej nowoczesnym rozwiazaniem są ekrany kuchenne KDS.

KDS

Ekran taki ma tą zaletę że wyświetla poszczególne zamówienia wraz z modyfikatorami i dodatkami podobnie jak na wydruku z drukarki z tym że dodatkowo wyświetla skumulowaną informację o potrawach z wszystkich rachunków w restauracji. Dzięki tej funkcji kucharz od razu widzi ile sztuk potrawy przygotować w piecu w jednej transzy. Oszczędza to czas, energię elektryczną oraz przyspiesza obsługę klientów.


 

Dodatkowo kucharz może na ekranie KDS podejrzeć recepturę danej potrawy, przeglądnąć menu oraz zablokować kelnerowi możliwość zamawiania danej potrawy np. z powodu braku surowca.


Ekran KDS montuje się w miejscu wydania potraw gdzie kucharz podejmuje nowe zamówienia jednocześnie odhaczając z listy te już wykonane, zwrotnie taka informacja trafia na terminal kelnerski tak więc wiadomo w którym momencie i która konkretnie potrawa zostaje przygotowana.

 

Dodatkowo zamówienia na ekranie KDS mogą być kolorowane w zależności od tego jak długo są obsługiwane na kuchni np:


Przykładowa instalacja ekranu KDS


Przykładowa instalacja ekranu KDS na kuchni.

 


Ekran KDS to ekran dotykowy o przekątnej 21 cali co zapewnia wysoki komfort użytkowania i przejrzystość zamówień nawet przy dużej ich ilości. Stosując ekran KDS zyskuje się oszczędność w postaci rezygnacji z drukarki zamówień na kuchni oraz kosztu materiałów eksploatacyjnych takich jak rolki papieru, tasiemki barwiące, tusze itp.Chcesz wiedzieć więcej na temat ekranów kuchennych? Skontaktuj się z naszym działem handlowym.

Powrót...